SIŁOWNIKI HYDRAULICZNE

siłowniki hydrauliczne

Siłowniki hydrauliczne, które spotkać można również pod nazwą cylindrów hydraulicznych lub silników hydrostatycznych, to mechanizmy powszechnie stosowane w różnego rodzaju maszynach i pojazdach budowlanych. Zamieniając energię ciśnienia cieczy roboczej w energię mechaniczną, wprawiają w ruch elementy konstrukcji takich, jak prasy hydrauliczne, koparki, maszyny rolnicze, walcarki, bramy automatyczne i wiele, wiele więcej. Siłowniki znajdują swe zastosowanie wszędzie tam, gdzie napędy elektryczne i pneumatyczne nie wykazują się wystarczającą mocą.

W podstawowym podziale mówimy o dwóch rodzajach siłowników: jednostronnego działania (jednostronne) i dwustronnego działania (dwustronne). W obrębie tych dwóch grup można wydzielić kolejne typy, które zróżnicowane są pod kątem pełnionych funkcji. Dobór właściwego cylindra następuje na drodze kalkulacji, która wskazuje pożądaną siłę, z jaką siłownik ma oddziaływać na urządzenie.

Jedną z zalet siłowników hydraulicznych jest ich nieskomplikowana budowa, dzięki której użytkowanie i obsługa mechanizmu są proste, zaś naprawa i regeneracja – możliwe.

Siłowniki hydrauliczne Baltim

Produkcja, regeneracja i remonty systemów hydrauliki siłowej są naszą specjalnością już od 2013 roku. Dostarczamy siłowniki hydrauliczne znajdujące zastosowanie w najbardziej wymagających sektorach gospodarki, takich, jak: rolnictwo, budownictwo, transport i przemysł. Dzięki produkcji z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów i podzespołów oraz rygorystycznych procesów, uzyskujemy produkt o wyjątkowej trwałości i odporności na niekorzystne warunki w nawet najbardziej wytężonej pracy. Nasze cylindry przygotowywane są z myślą o wieloletniej eksploatacji bez awarii i zakłóceń.

Realizujemy zamówienia w oparciu o dokumentację techniczną dostarczoną nam przez klienta lub przygotowaną w naszym biurze projektowym. Wykonujemy również zamienniki, odtwarzając projekt z natury.

W przypadku awarii lub wyeksploatowania siłownika, oferujemy kompleksowe usługi serwisowe oraz regenerację dla klientów z całego kraju. Zapewniamy również pełne doradztwo i pomoc w doborze właściwych systemów.

PRODUKCJA SIŁOWNIKÓW HYDRAULICZNYCH

NAPRAWA SIŁOWNIKÓW HYDRAULICZNYCH

REGENERACJA SIŁOWNIKÓW HYDRAULICZNYCH